Yazar Eylem Tok ile oğlu kaçmıştı! Sessizliğini koruyan babadan dikkat çeken hamle

Neden Mısır’a gittiği ortaya çıktı! Bakan Tunç: ‘Süreci başlattık’

Eyüpsultan’da 1 Mart 2024 tarihinde saat 23.50 sıralarında meydana gelen olayda 17 yaşındaki T.C.’nin kullandığı cip, arıza nedeniyle emniyet şeridinde bulunan 3 ATV aracına çarpmış ve kazada Oğuz Murat Acı (29) ölmüş, Tahsin Arslan (23), Süleyman Arslan (21), Hasan Topal (25) ve İbrahim Gümüş (27) ise yaralanmıştı. 

Kazadan sonra olay yerine gelen anne Tok’un yaralananların cep telefonunu topladığı iddia edilirken, ardından polisin yaptığı incelemede oğlunu Mısır’a kaçırmış, oradan da ABD’de götürdüğü öğrenilmişti.

BABADAN DİKKAT ÇEKEN HAMLE: SOSYAL MEDYA HESABINI KAPATTI

Haber Global’den Şifa Kaymak’ın haberine göre kazaya neden olan aracı kullanan T.C’nin babası ünlü estetik cerrah Cihantimur ise olaya ilişkin hiçbir açıklama yapmadı. Ofis telefonlarına da cevap verilmiyor. Sessizliğini koruyan babanın açık olan Instagram profilinin kapatması da dikkat çekti.

“BABA İLE İLGİLİ ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ”

Hayatını kaybeden Oğuz Murat Acı’nın avukatı Hacı Orhan,  baba Bülent Cihantimur hakkında şikayetçi olacaklarını ifade etti. 

Orhan, “Şu an, delil karartma amacıyla oğlunu yurt dışına kaçırmış durumda. Şu anki bilgilere göre, hanımefendi, ‘Ben kimsenin yaralı, ölü olduğunu bilmiyordum ama oğlumu kaçırmak istedim’ şeklinde beyanda bulunmuş. Bugün burada olmamızın sebebi, yeni öğrendiğimiz bir gelişme. En son gördüğümüz kadarıyla, suçlu anne ve çocuğu bırakan kişilerin, ne yazık ki, babanın iş yerinde çalışan kişiler olduğunu öğrendik. Baba şimdiye kadar ‘benim haberim yok’ diyordu, bu tamamen birlikte alınan bir karar. Siz anne olarak çocuğunuzu yurt dışına kaçıracak kadar tedirgin hissediyorsanız bunu babayla paylaşırsınız. Havaalanına bırakanlar, babanın çalışanları olduğu için babayla ilgili şikayette bulunacağız” şeklinde konuştu.

BAKAN TUNÇ: ABD’DEN İADELERİ İSTENDİ

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Eylem Tok ve oğlu için tutuklama kararı verildiğini duyurdu. Tunç, açıklamasında Eylem Tok ve T.C.’nin Mısır’dan ABD’ye geçtiklerini, ABD’den de iadelerinin talep edildiğini bildirdi.

Bakan Tunç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x